Egri Zöld Kör - Inváziós növények

Utolsó módosítás: 2017. február 06.

A Kaptárkő Egyesület és a Tittel Pál Könyvtár vár minden érdeklődőt az Egri Zöld Kör következő előadására 2017. február 16-án.

Az előadáson olyan növényekről lesz szó, amelyek természetes módon nem lennének jelen hazánkban, de az ember globalizációs tevékenysége során távoli földrészekről szándékos betelepítés vagy véletlen események hatására megtelepedtek. Ez a folyamat a Föld minden országában zajlik és azáltal, hogy az új jövevényeknek új hazájukban nem alakult ki természetes ellensége, amely kordában tarthatná, veszélyt jelentenek az őshonos fajokra - elfoglalják élőhelyeiket, elszívják tápanyagjaikat, sok esetben kimerítik a termőtalajt, vagy allelopátiás eszközzel gátolják azok fejlődését. A társadalom számára kényes kérdés is lehet némelyik gazdasági haszna miatt betelepített faj, mert a gazdasági érdek ellentétbe kerülhet a környezet épségéért felelősen gondolkodók véleményével (pl. akác).

Időpont: 2017. február 16. csütörtök 17:30
Előadó: Schmotzer András, botanikus (Bükki Nemzeti Park Igazgatóság)
Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem, Líceum - Tittel Pál Könyvtár fsz. 113.

A belépés ingyenes!