Gyógytornászok előadása a könyvtárban

Utolsó módosítás: 2017. március 07.

A Sokszínű egészségmegőrzés előadássorozat 2017. évi első rendezvényén Szabados Ágnes és Nyerges Tibor a Törökfürdő gyógytornászai előadását és bemutatóját láthatták, hallhatták az érdeklődők a Tittel Pál Könyvtárban.

A testmozgás közvetett módon gátolja a betegségek kialakulását és súlyosbodását, valamint fontos szerepet játszik kezelésükben. Az életminőséget károsan befolyásoló panaszok, fájdalmak tartáskorrekcióval, mozgásterápiával, gyógytornával, megfelelő gyakorlatok elvégzésével, izomerősítéssel, rendszeres mozgással, gerinctornával, megelőzhetőek.

Az előadás első felében hallhattunk a leggyakoribb gerincpanaszokról, ezen belül is a nyaki gerinc fájdalomról, hátfájásról, derékfájásról, ülőideg bántalomról. Ezeknek a panaszoknak a leggyakoribb okai porckorong kopás, meszesedés és sérv Megismerhettük a vállízület tipikus betegségeit. Az előadók bemutattak olyan tornagyakorlatokat, amelyek otthon is elvégezhetők.

Azt előadás második felében a csípőízület megbetegedéseiről esett szó, főleg az idősebb korosztályt érintő combnyaktörésről, majd a térdízület betegedései következtek.
Azt est folyamán nem csak a főbb betegségeket és tüneteket ismerhettük meg, hanem az ajánlott kezelési terápiákat, módszereket, technikákat és eszközöket.

Írta és fotózta: Kiss Adrien szaktájékoztató

A program az EFOP-3.6.1-16-2016-00001 Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen projekt keretében valósul meg.