Sikeres estét tudhat maga mögött a Tittel Pál Könyvtár

Utolsó módosítás: 2016. június 29.

Június 25-én a Múzeumok Éjszakáján éjszakába nyúló programokkal várták a könyvtár dolgozói a kicsiket, nagyokat és felnőtteket egyaránt.

A mára már hagyománnyá vált kisállat bemutató és simogató még mindig töretlen népszerűségnek örvendett. Ezt bizonyítja az a több mint 500 látogató, aki megfordult itt a közel 4 óra alatt.

A legkisebbek körében a Teddy nyuszi volt a kedvenc. A bátrabb gyerekek testközelből is megismerhették vagy megsimogatták a szakálas agámát vagy a gekkót. Legyőzve a félelmet, sokan vették nyakukba a kígyókat.
A kézműves foglalkozás asztalai köré helyezett székek is pillanatok alatt megteltek. Szülők, gyerekek egyaránt élvezettel készítették el a különböző figurákat.

A Tittel Pál Könyvtár kiemelten fontosnak tartja, hogy programjai a Múzeumok Éjszakáján is bárki számára elérhetővé váljanak. A múlt évben a vakok és gyengénlátóknak, az idén a siketek és nagyothallóknak szerveztünk külön programot. A „Hallgass" az érzékszerveidre, avagy a jó borválasztás titka című programunkat a Juhász testvérek Pincészete támogatta.

A borokat a Juhász testvérek Pincészetének borásza Mezei Endre mutatta be. A kommunikációs akadálymentesítést Kévés Zsuzsanna jeltolmács biztosította, akinek igen sok dolga volt, hiszen a résztvevők érdeklődése és kíváncsisága határtalan volt, számtalan kérdés hangzott el az est folyamán.
A Barokk freskófestészet remekei és a Barokk kori cserépkályhák a Líceumban programunkra szintén nagy volt az érdeklődés.

A könyvespolctól az e-bookokig programunkra ellátogatók a bejárás során megismerhették könyvtárunk történetét, működését és magát a szakrészlegek gyűjteményét.
Az est során jó néhány nagyszülővel találkoztunk, akik annak idején itt tanultak a Líceum falai között és most visszatértek unokájukkal, hogy velük együtt újra bejárják az épületet.

Kárpáti János régész előadásában visszarepítette a hallhatóságot a 16. századba, és megismerhették az Egri vár titkos földalatti világát.
Erre az estére a könyvtár egy exkluzív olvasójegyet bocsájtott ki az új beiratkozók számára, akik 50%-os kedvezménnyel tagjai lehetnek a könyvtárunknak.
A közel 800 látogatói létszám alapján elmondhatjuk, hogy egy sikeres éjszakán vagyunk túl. Bízunk abban, hogy tetszettek programjaink, és a résztvevők jövőre is ellátogatnak. Mi újra nagy szeretettel várunk majd mindenkit!

Írta: Kiss Adrien
Fotó: Vámosi Zsolt