Szakmai nap és műhelybeszélgetés

Utolsó módosítás: 2017. május 29.

A ProQuest és az Eszterházy Károly Egyetem Tittel Pál Könyvtára tisztelettel meghívja Önt és munkatársait A Vizuális Történelmi Archívum multidiszciplináris használata az egyetemi oktatásban, kutatásban és a helytörténeti programokban című szakmai napra és műhelybeszélgetésre.

Hozzáférés a Dél-kaliforniai Egyetem (USC) Soá Alapítványának adatbázisához a ProQuest tartalomszolgáltató együttműködésében

Időpont: 2017. május 29. (hétfő) 11:00 óra
Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem Tittel Pál Könyvtár (Eger, Eszterházy tér 1., fsz. 112. sz. terem)

A szakmai nap programja:
• 11.00-11.10 Köszöntő (Gál Tibor, a Tittel Pál Könyvtár főigazgató-helyettese)
• 11.10-11.30 A Soá Alapítvány és a ProQuest együttműködésének háttere (Czeglédi Éva)
• 11.30-12.00 Vizuális Történelmi Archívum – bevezetés a USC Soá Alapítvány adatbázisának használatába (S. J. Crasnow)
• 12.00-13.00 Esettanulmányok – nemzetközi kitekintés. Az Archívum használata a felsőoktatásban és kutatásban (S. J. Crasnow)
• 13.00-13.15 Kávészünet
• 13.15-14.15 Az Archívum használata a pedagógiai munkában (Szőnyi Andrea)
• 14.15-től Kérdések, kötetlen beszélgetés

Előadók:
o Czeglédi Éva, ProQuest
o S. J. Crasnow, Dél-kaliforniai Egyetem (USC) Soá Alapítványa Genocídiumok Kutatóközpontja (Center for Advanced Genocide Research)
o Szőnyi Andrea, Dél-kaliforniai Egyetem (USC) Soá Alapítványa, nemzetközi oktatási főtanácsadó

Az angol nyelvű előadásokhoz szinkrontolmácsot biztosítunk. A program ingyenes.

Kérjük, hogy az alábbi elérhetőségen regisztráljon a rendezvényre.

További információ: Gál Tibor (gal.tibor@uni-eszterhazy.hu) és ezen a linken érhető el.