Könyvtári szakmai nap a Comenius Campus Könyvtárában

Utolsó módosítás: 2019. október 10.

Április 14. a könyvtárosok világnapja. Már hagyománynak mondható, hogy e napon a pataki könyvtárosok összejönnek, áttekintik a város könyvtári ellátását, megbeszélik az aktuális feladatokat, tapasztalatokat cserélnek. Idén e nap nagypéntekre esett, ezért április 21-én találkoztunk. A rendezvénynek könyvtárunk adott otthont. Ellátogattak hozzánk kollégáink a Zrínyi Ilona Városi Könyvtárból, A Református Kollégium Nagykönyvtárából, A Római Katolikus Egyházi Gyűjteményből és a MNM Rákóczi Múzeum Könyvtárából.

Rövid vetített képes bemutatkozóval kezdtünk, majd kötetlen beszélgetés formájában tapasztalatcserét tartottunk, melyben érintettük az összes könyvtári munkafolyamatot a feldolgozástól a rendezvényszervezésig. A találkozó a Comenius Könyvtár bejárásával ért véget.
A személyes találkozás örömén túl sok hasznos ötletet adtunk és kaptunk.