E-források Eger történelméhez

Utolsó módosítás: 2019. december 03.

Adatbázisok

Beszélő utcanevek: Eger – A város közterületeinek történetével és nevezetességeivel ismerkedhet meg. Az Utcanevek menüpontba lépve kiválaszthatja a listából az Önt érdeklő utcanevet. A Eger térkép feliratra kattintva megkeresheti az adott utcát a város térképén.

EgriRege – Egy interaktív térképen kiemelten láthatóak Eger belváros Rehabilitációs Programjában résztvevő épületek, hidak, szobrok, közterületek, melyekre klikkelve bővebb információk érhetőek el rövid szöveg és kis képgaléria formájában.

Eszterházy Károly bibliográfia – Az Eszterházy kutatócsoport összeállítása.

Heves Megyei Elektronikus Könyvtár – Több szép és szakirodalmi könyv, képeslapok és kéziratok.

Heves megye történeti archontológiája adatbázis

HUNGARICANA: Az Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola Könyvtára – Az egri főiskola évkönyvei és tudományos közleményei (1955-2000)

HUNGARICANA: Múzeumok – Heves megye múzeumai digitalizált gyűjteményben a Dobó István Vármúzeum kiadványai pl: Agria. Az Egri Múzeum Évkönyve, Az egri vár híradója, sorozaton kívüli kiadványok stb.

MaNDA  – 15 db helytörténeti vonatkozású mű, köztük : Az Egri Főgimnázium története (1776 - 1914), Az egri püspökök története a kezdetektől 1768-ig [latin nyelvű],  Bozsik Pál: Az egri papnevelés története, Gyárfás István: Dobó István Egerben, (szerk. Kandra Kabos) Adatok az Egri Egyházmegye történelméhez 1. füzet.

Aprónyomtatványok, értesítők

Eger város iskoláinak értesítői – Az Állami gimnázium, a Ciszterci rendi katolikus gimnázium és az Angolkisasszonyok Intézete kiadványai.

Heves megyei aprónyomtatványok – A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár aprónyomtatványai 1960-1966.

Folyóiratok

Egerben megjelent folyóiratok – Az egri sajtó linktára a Webiránytűben.

Eger - hetilap 1863-1914

Eger - napilap 1915-1944

Egri Magazin – Havilap, elérhetőek a 2015-2016-ban megjelent számok, aktualitások mellett több történeti cikk pl. a Múltidéző rovat.

Heves Megyei Hírlap 1953-2017/150. szám

Könyvek, tanulmányok

Albert Ferenc (szerk.): Heves- és Külsõ-Szolnok törvényesen egyesült vármegyéknek leirása (1868)

Balázsy Ferenc-Szederkényi Nándor: Heves vármegye története