Adatbázisok, szöveg- és képtárak

Utolsó módosítás: 2019. december 02.

Korlátozott hozzáférésű adatbázisok

Nyilvános keresőfelületű adatbázisok, a teljes szöveg elérése csak az egyetem (EKE) hálózatáról lehetséges

Nyílt hozzáférésű források

American Verse Project

Bartleby.com: Great Books Online - Teljes szövegű szép- és szakirodalmi művek. Amerikai, angol, ír, ausztrál, új-zélandi szépirodalom. A világtörténelem híres szónoklatai és Biblia-fordítások. Lexikonok, enciklopédiák, szótárak mellett az USA területére kiterjedő kézikönyv is része a gyűjteménynek.

Bibliomania - Teljes szövegű szépirodalmi művek gyűjteménye, linkek, írók, költők élete röviden.

Bookboon - Ismeretterjesztő könyvek mellett angol nyelvű tankönyvek is hozzáférhetőek.

BookRix - Science fiction, fantasy, thriller és egyéb témák, melyek közül a választást segíti hogy a könyvek fedlapját, és a tartalmának rövid leírását is közzéteszik.

BookTrust - Modern, kortárs írók novellái, elbeszélései, melyekhez vannak tartalmi leírások, ajánlások ("Books we like") is.

British Library: Digital Collection

CELT, the Corpus of Electronic Texts - Ír történelem, politika és irodalom.

Classic Reader - Szépirodalom költészettől a drámákon át a klasszikusokig.

Comic Book Plus - Képregények, elérhetésük resztrációhoz kötött.

Dramaonlinelibrary.com - Az adatbázis előfizetéssel használható, de előfizetés nélkül is több érdekes és hasznos információ elérhető.

English Emblem Book Project - A Penn State University könyvtárainak digitális gyűjteményei.

EServer Drama, Fiction, Poetry Collection - Iowa State University által kiadott közel 35 ezer művet tartalmazó gyűjtemény irodalomtudományi vonatkozásai.

Fiction - Klasszikus regények.

Free-Ebooks - Használata regisztrációhoz kötött, elérést nyújt 360 szerző közel négyezer művéhez.

Harlequin - Romantikus könyveket megjelentető kiadó. A weboldalán sok színvonalas romantikus novellát tett közzé, a művek online olvashatóak, de le nem tölthetőek.

Literaryhistory - 19-20. századi angol és amerikai irodalomtörténet.

Library of Congress: Digital Collections & Services

Loyal Books - Hangoskönyvek és ebook-ok több tudományterületről és a szépirodalom különböző műfajaiból, köztük klasszikus művek is elérhetőek.

Many Books - Széles a kategórakínálat. A 130 ezer féle műből a hozzáfűzött értékelések segítik a választást.

Native American Authors - Amerikában született szerzők adatbázisa, a név és a műcím böngészhető.

New York Public Library: Articles & Databases

Obookoo - Modern, mai témájú könyvek: sci-fi, történelmi regények, hobbi és kézműves könyvek, szakácskönyvek.

Poets.org - A kortárs amerikai költészet oldala, amely 2500 költő életrajzát, fotóit, és több mint 6500 költeményét teszi elérhetővé, kereshetővé.

Project Gutenberg - Elektronikus könyvek 50 ezer darabos ingyen olvasható, letölthető valamint - nem kereskedelmi célra - fel is használható gyűjteménye.

PublicBookshelf - Romantikus könyvek.

Rhymezone - Rím és tezaurusz-gyűjtemény, melyben egy-egy szó rímpárja kereshető.

Rímszótár és tezaurusz - Rímszótár és tezaurusz segédletek nyelvoktatáshoz.

SparkNotes: Literature - Az oktatásban is szereplő irodalmi művek full-text gyűjteménye.

The Literature Network - Szépirodalmi művek gyűjteménye, 3500 könyv, 4400 elbeszélés és vers 260 szerzőtől.

The Online Literature Library - Angol irodalom klasszikusainak művei.

The Phrase Finder - Kifejezések, szólások, idézetek, idiómák eredete és jelentése.

Wikipedia - Nyílt tartalmú, szabadon szerkeszthető lexikon angol nyelvű változata, közel fél millió szócikket tartalmaz.