Adatbázisok, szöveg- és képtárak

Utolsó módosítás: 2019. december 02.

Korlátozott hozzáférésű adatbázisok

Nyilvános keresőfelületű adatbázisok, a teljes szöveg elérése csak az egyetem (EKE) hálózatáról lehetséges

Portálok és nyílt hozzáféréső adatbázisok

Alumniportal Deutschland

ANNO - AustriaN Newspapers Online

Datenbank zur deutschen Sprache in Österreich

Deutsche Akademische Austauschdienst (DAAD) - Germanisztika felsőfokú oktatásának adatbankja.

Deutsche Bildungs Server - Németország tizenhat tartományának hatóságai tartják fenn a Német Pedagógiai Portált, melyen az ország oktatási rendszerével, a német nyelv tanításával kapcsolatban széleskörű, megbízható információkat, forrásokat, anyagokat.

Deutsche im Ausland

Education Group GmbH - Ausztria legnagyobb pedagógiai portálja, honlapok és különböző adatbankok, hasznos információkat és információforrások tanároknak és tanulóknak egyaránt.

German History in Documents and Images

Wissen.de

Woerterbuchnetz

Könyvtárak, e-könyvtárak

Bajorországi könyvtárak közös katalógusa

Deutsche Digitale Bibliothek - Németország központi archív könyvtára és nemzeti bibliográfiai centruma, kulturális és tudományos intézmények állományát teszi elérhetővé.

DigBib - Ingyenes német nyelvű digitális könyvtár.

Ingyen letölthető mp3 hangoskönyvek

Karlsruher Virtueller Katalog (KVK) - A katalógus a német nyelvterületek adatbázisain túl lehetővé teszi a keresést a világ legjelentősebb könyvtárainak és nemzeti könyvtárainak kereső rendszerében s a könyvkereskedelem területén is.

Logos Library (2460 német dokumentum)

Ludwig Maximilians Universität München könyvtára

Österreich-Bibliothek (Szeged, Klebelsberg Könyvtár)

Österreichische Nationalbibliothek

Project Gutenberg (régebbi honlap) német nyelvű művei

Projekt Gutenberg-DE - Az új felület már több mint 1000 szerző munkáját teszi elérhetővé. Ez a legnagyobb német nyelven íródott online-irodalmi gyűjtemény.

Több osztrák egyetem és könyvtár

Virtuális germanisztikai szakkönyvtár

Zeno.org - Az egyik legnagyobb online könyvtár német nyelvterületen.