Csorba Győző kiállítás

Utolsó módosítás: 2016. október 24.

A 100 éve született Csorba Győző című vándorkiállítás Pécsről a Líceumba érkezett.

A Tittel Pál Könyvtár tisztelettel meghívja az érdeklődőket a pécsi kiállítás egri megnyitójára.

A Csorba Győző Könyvtár 2016-ot Csorba Győző Emlékévvé nyilvánította. A Tittel Pál Könyvtár azzal a szándékkal fogott össze a pécsi könyvtárral és partnereivel, hogy méltó módon állítson emléket e régióban is Csorba Győzőnek, a költőnek, az irodalom szervező-szerkesztőnek és a könyvtárosnak. Vállaltuk, hogy teret biztosítunk a Csorba100 emlékév programjaként megrendezett vándorkiállításnak.

A Pécsről érkezett kiállítási anyag a 11 db roll-up bemutatja a sokoldalú költő életét, munkásságát. A Tittel Pál Könyvtár fentieket a szerző művei és a szerző munkásságával foglalkozó tanulmánykötetek helyi gyűjteménye mellett érdekességként barátjához, az Egerből elszármazott Kálnoky Lászlóhoz írt levelei másolataival színesítette.

A megjelenteket köszönti
Ferenczné Oszlánczi Krisztina, a Tittel Pál Könyvtár főigazgatója

A kiállítást megnyitja
Dr. Kusper Judit, a Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet igazgatója

Helyszín: Líceum, Tittel Pál Könyvtár
(Eger, Eszterházy tér 1. 1. emelet 214-es terem)

Megnyitó: 2016. szeptember 6., kedd, 15 óra

A kiállítás ingyenesen megtekinthető:
2016. október 21-ig, a Könyvtár nyitvatartási idejében.