1956-os emlékkiállítás

Utolsó módosítás: 2016. április 20.

A Tittel Pál Könyvtár és Médiacentrum a Kresz Géza Mentőmúzeum együttműködésével emlékkiállítást rendezett az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából.

A két intézmény azzal a szándékkal fogott össze, hogy méltó módon állítson emléket az '56-os eseményeknek.

A két tárló egyikében a téma gazdag szakirodalmából tekinthetnek meg egy figyelemfelkeltő válogatást. A kiállított könyvek és újságlap mellett érdekességként korabeli egri képeslapokkal, röplapokkal és plakátokkal szemléltetik az '56-os eseményeket. A tárló tartalmát Dr. Kozári Józsefnek, a Történelemtudományi Intézet nyugdíjazott docensének harckocsi makettjei színesítik.

A másik tárlóban látható orvosi eszközök, újságcikkek és fényképfelvételek Debrődi Gábor, a Kresz Géza Mentőmúzeum igazgatója jóvoltából kerülhettek bemutatásra. A kiállított anyag az Országos Mentőszolgálat '56-os események során tanúsított áldozatos munkájának kíván emléket állítani. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek a mentők által alkalmazott technikai eszközök, mentésben használatos felszerelések, gépjárművek világába.

Az együttműködés a Történelemtudomány Intézet hallgatójának, Mihályfi-Tóth Alexnek köszönhetően jött létre. A tárlókat a Dobó István Vármúzeum bocsájtotta a főiskola rendelkezésére.

A kiállítás hivatalos megnyitója május 4-én 17.00 órakor lesz a Líceum második emeletén a 314-es könyvtárterem előtt. Ezt követően a Tittel Esték keretében Dr. Kozári József és Debrődi Gábor tartanak előadást az eseményhez kapcsolódva.