1956-OS EMLÉKKIÁLLÍTÁS

Utolsó módosítás: 2017. március 28.

A Líceum második emeletén megtekinthető a Tittel Pál Könyvtár és a Kresz Géza Mentőmúzeum együttműködésével, az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából rendezett emlékkiállítás.

A két tárló egyikében a téma gazdag szakirodalmából tekinthetnek meg egy figyelemfelkeltő válogatást. A kiállított könyvek és újságlap mellett érdekességként korabeli egri képeslapokkal, röplapokkal és plakátokkal szemléltetik az '56-os eseményeket. A tárló tartalmát Dr. Kozári Józsefnek, a Történelemtudományi Intézet nyugdíjazott docensének harckocsi makettjei színesítik.

A másik tárlóban látható orvosi eszközök, újságcikkek és fényképfelvételek Debrődi Gábor, a Kresz Géza Mentőmúzeum igazgatója jóvoltából kerülhettek bemutatásra. A kiállított anyag az Országos Mentőszolgálat '56-os események során tanúsított áldozatos munkájának kíván emléket állítani. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek a mentők által alkalmazott technikai eszközök, mentésben használatos felszerelések, gépjárművek világába.

Fotó: Kovács Attila