A Bükki Csillagoségbolt-park csodái

Utolsó módosítás: 2018. szeptember 27.

Novák Richárd, a Bükki Nemzeti Park oktatási referense tartott előadást kedden a Tittel Pál Könyvtárban.

Az Egri Természetvédelmi Estek programsorozat őszi első előadásán Novák Richárd nem csak a Csillagoségbolt-parkokról mesélt, hanem a fényszennyezés kártékony hatásáról és annak megelőzéséről is. Előadásából kiderült, hogy a két téma szorosan kapcsolódik egymáshoz, hiszen ilyen parkokat csak ott tudnak létrehozni, ahol nincs fényszennyezés.

A környezetszennyezés kártékony hatásának szemléltetése érdekében Novák Richárd úgy fogalmazott: ha tovább növekszik a fényszennyezés, 2025-re várhatóan már a Tejutat sem láthatjuk az égbolton. Prezentációjában azt is kifejtette: az embereket és az állatokat egyaránt megviseli a fényszennyezés. Bemutatta a csillagászatot, a természetvédelmet népszerűsítő programjaikat is, kiemelve a Csillagoségbolt-parkok csodáit.

Fotók: Szántó György