A farkasok viselkedése

Utolsó módosítás: 2018. május 14.

Várunk mindenkit az Egri Természetismereti Estek májusi előadására a Tittel Pál Könyvtárban.

Előadó: Dr. Újváry Dóra (Horkai Animal Training Center),
és Gombkötő Péter, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság gerinces zoológiai szakreferense.

Időpont: 2018. május 7. (hétő) 17:00,
Helyszín: Eger, Eszterházy Károly Egyetem Tittel Pár Könyvtár (Líceum, Eszterházy tér 1. – Földszint 112-es terem).

Az előadást röviden Gombkötő Péter, a BNPI gerinces zoológiai szakreferense nyitja meg, aki felvezeti a témát az erdeinkben élő farkasok jelenlegi helyzetéről. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság először 2015-ben adott hírt az itt született farkaskölykökről. A farkasok kameracsapdákkal történő követése azóta is folyamatos.

Dr. Újváry Dóra előadásában megtudhatjuk, hogy mi a különbség a farkasok élete/viselkedése közt - a természetben, illetve fogságban élő társaik esetében? Hogyan nevelik, tartják a farkasokat a Horkai farmon? Mik a fő különbségek kutya és farkas között etológiai vizsgálatok alapján?

Az „Egri Természetismereti Estek" programsorozat a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, az Eszterházy Károly Egyetem és a Kaptárkő Természetvédelmi és Kulturális Egyesület közös szervezésében valósul meg.

Szívesen látunk minden állatok-, és természetvédelem iránt érdeklődőt!

Honlapjaink:
Bükki Nemzeti Park Igazgatóság: www.bnpi.hu