A koronavírussal kapcsolatos könyvtári tudnivalók

Utolsó módosítás: 2021. augusztus 24.

A Tittel Pál Könyvtár nyitva tart a nyilvánosság számára. A könyvtár az alábbi szabályok betartásával látogatható:

Figyelem! Az oldal folyamatosan frissül!

Általános rendelkezések
• A könyvtárban a szájmaszk használata kötelező.
• Kérjük a 1.5 méteres távolság betartását.
• A kézfertőtlenítéshez szükséges eszközök elérhetőek a könyvtárban is.
• Az egyetem gondoskodik a könyvtár bútorainak rendszeres fertőtlenítéséről.

Nyitvatartás
• Egri Campus: A könyvtár valamennyi egysége munkanapokon 8:00 és 16:00 óra között tart nyitva.
• Jászberényi Campus: A könyvtár hétfőtől csütörtökig 8:30-16 óráig, pénteken pedig 8:30-13:30-ig tart nyitva.
• Sárospataki Comenius Campus: A könyvtár hétfőtől csütörtökig 8-16 óráig (12-13 között zárva), pénteken pedig 8-13-ig tart nyitva.

Kölcsönzés
• A kölcsönzés általános szabályai nem változtak, de a késedelmi díjat újra számolja a kölcsönzési rendszer.
• A visszahozott könyvek 72 órára karanténba kerülnek, onnan saját felelősségre lehet csak kölcsönözni.
• Kérjük, hogy ha kölcsönözni szeretne a könyvtárból, a katalógusban keressen rá a kötetekre és küldje el nekünk a kért művek listáját. Így a keresett műveket elő tudjuk készíteni egy megadott időpontra.
• Ha a kölcsönzési határidő lejárta után is szüksége van a kivitt művekre, telefonon vagy emailben kérjen időben hosszabbítást.

Helyben használat
• A könyvtárban csak tanulás/kutatás céljából lehet hosszabb időt tölteni.
• A könyvtári számítógépek csak az alábbi célra használhatók: online katalógus és adatbázisok használata, szakdolgozatok megtekintése.
• Kérjük, hogy a polcról levett könyveket adja át a könyvtárosnak, hogy elkülöníthessük azokat.
• A nem kölcsönözhető könyvekből ki tudja fénymásolni a szükséges részeket.

Tanórák a könyvtári termekben

• A maszk használata kötelező, ügyeljenek a 1.5 méteres távolságra.
• A könyvtárba szervezett tanórák előtt lehetőség van kézfertőtlenítésre.
• A könyvtár bútorait rendszeresen fertőtlenítik.

Kérjük, hogy a fertőzésveszély miatt is vegyék igénybe a földszinti Ruhatárat.