Az Akadémiai Kiadó előadása

Utolsó módosítás: 2017. március 21.

Március 21-én 10.30 órától a Líceum 214-es termében Páll Zoltán, Vajda Lőrinc és Kocsor Tibor, az Akadémiai Kiadó munkatársai tájékoztatót tartanak a kiadó terveiről, a legújabb fejlesztésekről.

Az előadás fő témái: open access publikálási lehetőség és a MeRSZ adatbázis.
• a kiadó folyóiratainak bemutatása, tudománymetriai mérőszámok
• az open access publikálás (DOAJ regisztráció, Romeo-Sherpa szerinti repozitóriumi archiválás stb.)
• szerzői tudnivalók, formai követelmények, peer-review rendszer, példák és sikertörténetek
• jegyzetek, könyvek publikálása a MeRSZ felületen

2017-re vonatkozóan nemrég írt alá az Eszterházy Károly Egyetem egy megállapodást az open access publikálásról az Akadémiai Kiadóval, ehhez kapcsolódva is hallhatnak hasznos, a szerzők számára nélkülözhetetlen információkat, illetve kérdéseket is feltehetnek a kiadó munkatársainak.

A MeRSZ adatbázis bemutatásán túl szó lesz az új fejlesztésekről is. A jövőben – a már megjelent művek mellett – új, ezután megszülető könyvek, jegyzetek kiadására is lehetőség lesz a MeRSZ-ben egy online publikációs szolgáltatás keretében.

Ismertető az adatbázisról

Várunk minden érdeklődőt március 21-én a Tittel Pál Könyvtárban!