AZ ÉNEK MEGMARAD

Utolsó módosítás: 2017. november 17.

A Hetek költőnemzedék tagjainak verseiből összeállított irodalmi műsorral várja az érdeklődőket a Tittel Pál Könyvtár. A verseket előadja: Jónás Zoltán.

Októberben Észak-Magyarországon, falvakban és városokban, Sátoraljaújhelytől Pásztóig könyvtárakban és iskolákban, egyetemeken a Magyar Művészeti Akadémia támogatásával 16 helyszínen hangzik el Az ének megmarad – A hetek költőnemzedék címmel szervezett zenés irodalmi műsor.
A Hetek közös indulása 1967-re tehető, a miskolci Napjaink és a budapesti Új Írás folyóiratok körül fellépő fiatal szerzők ekkortájt csoportosultak lazább alkotói közösségbe. Ahogyan Zimonyi Zoltán írja, az Új Írás és a Napjaink 1967-es költészet napi rovatai szinte rakétaként „lőtték fel" együttesen őket, s tették nevüket és csoportjukat közismertté. Arra az évre már valamennyien rendelkeztek önálló kötettel. Az irodalmi estre válogatott verseket Jónás Zoltán adja elő.
Jánosi Zoltán írása a Hetek költői közösségéről

Jászberényi Campus:
Időpont: 2017. október 5. (csütörtök)
Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campus, Tittel Pál Könyvtár (Jászberény, Rákóczi u. 53.)

Egri Campus:
Időpont: 2017. október 10. (kedd)
Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem Egri Campus, Tittel Pál Könyvtár (Eger, Eszterházy tér 1., Líceum)

Letölthető műsorlap