Az Esterházyak fraknói ifjabb ága

Utolsó módosítás: 2018. december 03.

Az Esterhazyanum Tudományos Kutatócsoport tisztelettel meghívja Önt a 2018. november 29-én, csütörtökön, 16.30-kor kezdődő Az Esterházyak fraknói ifjabb ága című könyv bemutatójára.

Az Esterházy család fraknói ifjabb ágáról szóló monográfia két nemzetközi (szlovák, magyar és orosz történészek részvételével zajlott) konferencia anyagát tartalmazza, amelyeket a Szenci Városi Múzeum szervezett. A kötetben tizenkilenc szerző összesen 23 írása szerepel hat tematikus fejezetbe rendezve. A dolgozatok innovatív módon vetnek fel az Esterházy család fraknói ágával kapcsolatos, eddig kevésbé ismert kérdéseket. A kötet készítői remélik, hogy nem csupán a közemlékezeti és gyűjteménykezelő intézmények forgathatják majd haszonnal a kiadványt, hanem a szélesebb olvasóközönség számára is érdeklődést vált majd ki.
A könyv a Szenci Városi Múzeum által rendezett konferencia előadásainak gyűjteményes kiadása.
A kötetet bemutatja:
Strešňák Gábor, a Szenci Városi Múzeum igazgatója, és Dr. Verók Attila, tszv. egyetemi docens (EKE).

Helyszín:
Eszterházy Károly Egyetem Tittel Pál Könyvtára
A-épület (Líceum), 213. terem.

A rendezvényt az EFOP-3.6.1-16-2016-00001 "Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen" című pályázata támogatta.