Bod Péter Országos könyvtárhasználati verseny

Utolsó módosítás: 2018. október 19.

Az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum ebben a tanévben is meghirdeti a Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Versenyt, melynek a témája idén Hatalom és demokrácia.

A Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny magyar nyelvű egyéni verseny, bármely magyarországi és kárpát-medencei iskola 7-10. évfolyamos tanterv szerint tanuló diákja részt vehet. Nevezheti felkészítő tanára, könyvtárostanára vagy iskolai könyvtárosa.

A verseny témájához – könyvtárhasználati, információkeresési verseny lévén – nincs megadott bibliográfia. Ugyanakkor a verseny fordulóin (fordulónként eltérő módon) a tanulóktól elvárás, hogy használjanak nyomtatott és elektronikus forrásokat, katalógusokat és egyéb adatbázisokat.

A versenyre nevezés határideje: 2019. január 18. péntek 24 óra

Részletes információ az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum honlapján.