E-könyvek a könyvtári katalógusban

Utolsó módosítás: 2021. augusztus 24.

Az egyetemi könyvtárban elérhető 5300 e-könyv adatai már minden campuskönyvtár katalógusban kereshetők.

A Tittel Pál Könyvtár jelenleg az alábbi e-könyveket szolgáltatja:

Springer Education
A Springer kiadó 2017-ben kiadott neveléstudományi szakkönyvei angol nyelven, 540 cím.

Springer Computer Science
A Springer kiadó 2017-ben kiadott számítástechnikai könyvei, angol nyelven, 871 cím.

Osiris kiadó e-könyvei
Jelenleg közel 1800 kötet érhető el: antropológia, filmelmélet, filozófia, irodalomelmélet, néprajz, nyelvészet, pedagógia, pszichológia, szociológia, történelem.

Akadémiai Kiadó MeRSZ e-könyvek
350 magyar nyelvű kézikönyvet, szakkönyvet, felsőoktatási tankönyvet, jegyzetet tartalmaz.

L'Harmattan digitális adatbázis
Jelenleg több mint 1400 bölcsészet- és társadalomtudományi művet, tankönyvet és forráskiadványt tartalmaz.

Typotex Interkönyv
Mintegy 500 többnyire magyar nyelvű kiadvány, felsőoktatási tankönyvek, jegyzetek és szakkönyvek.

Az e-könyvek elérhetők a könyvtári katalógusban vagy az előfizetett adatbázisok oldalán. A katalógusban található link (Internet cím: A teljes szöveg elérhető ezen a linken az Eszterházy Károly Egyetem hálózatán belül) alapján az e-könyvek teljes szövege licensz-korlátozás nélkül használható.

A használat az egyetem IP-cím tartományára korlátozódik, távoli eléréshez aOpenVPN-t és az eduID-t ajánljuk. Az eduID használatáról az előfizetett adatbázisok oldalán a szolgáltatóknál külön-külön részletes információt talál.