Egri Természetismereti Estek

Utolsó módosítás: 2019. március 07.

Várunk minden érdeklődőt az „Egri Természetismereti Estek” programsorozat márciusi előadására.

Az előadás témája: Jégkori refúgiumok a Kárpát-medencében - Az élővilág rejtett menedékhelyei

Előadó: Prof. Dr. Sümegi Pál DSc tanszékvezető egyetemi tanár,
a SZTE TTIK Földtani és Őslénytani Tanszék tanszékvezetője.

Időpont: 2018.03.12. (hétfő)16:30,
Helyszín: Eger, Eszterházy Károly Egyetem Tittel Pár Könyvtár fsz. 112-es terem (Líceum, Eszterházy tér 1.).

Az „Egri Természetismereti Estek" programsorozat a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, az Eszterházy Károly Egyetem és a Kaptárkő Természetvédelmi és Kulturális Egyesület közös szervezésében valósul meg.

* S hogy mi is az a refúgium? Menedékterület.
Speciális, a biológiában használatos jelentése ez utóbbiból alakult ki: olyan, foltszerű, a környezetétől elütő adottságú élőhely, amelyben a környezeti viszonyok megváltozása miatt extrazonális helyzetbe került élőlények meghúzhatják magukat.

A szervezők honlapjai:
Bükki Nemzeti Park Igazgatóság: www.bnpi.hu