Egyetemi publikációk nemzetközi azonosító száma

Utolsó módosítás: 2020. május 13.

A Líceum Kiadó és a Tittel Pál Könyvtár együttműködésével 2020 májusától már húsz egyetemi folyóirat használhatja a dokumentumok nemzetközi azonosító számát, a DOI-t.

A DOI segítségével növelhető a publikációk láthatósága, javulhatnak az idézettségi mutatók.

A DOI azonosítóval kapcsolatos szerkesztői/kiadói feladatokat a Líceum Kiadó munkatársai végzik (a DOI szám képzése, betördelése a szövegbe).
A DOI regisztrációját, alkalmankénti aktiválását, illetve a publikációk feltöltését (EKE Intézményi publikációk repozitóriuma és a Virtuális Egyetemi Tudástár) a Tittel Pál Könyvtár vállalja.

A folyóirat adott száma teljes egészében és cikkenként is bekerül az egyetemi repozitóriumba, amely az MTMT Repozitórium Minősítő Bizottsága által minősített intézményi repozitórium, így regisztrálhattunk a hazai és nemzetközi aggregátorokban, közös keresőkben (pl. OpenDOAR, BASE, CORE, OpenAIRE, HUNOR).

Az MTA könyvtára tartja fenn országosan a DOI-k működését. Ennek megfelelően a cikkeket az MTA REAL repozitóriumába is feltöltjük.

További részletek a DOI-ról itt olvashatók: