ÉLHETŐ TELEPÜLÉSFEJLESZTÉS

Utolsó módosítás: 2017. május 12.

Előadássorozat indult februárban az Eszterházy Károly Egyetem és a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság közös szervezésében. Téma: a globalizációs kihívások és a természetvédelem. A következő alkalommal dr. Patkós Csaba várja az érdeklődőket, előadásának címe: Élhető településfejlesztés.

A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság és az Eszterházy Károly Egyetem újabb ismeretterjesztő előadással várja azokat, akik érdeklődnek a globalizációs kihívások és természetvédelem iránt. Az előadás helyszíne ezúttal is a Líceum könyvtára lesz (földszint 112-es terem).
Május 15-én 17 órától dr. Patkós Csaba tart előadást Élhető településfejlesztés címmel.

Tervezett további előadások:
Június 12.: Élőhelyrekonstrukció, fajmegőrzés, klíma
Előadó: Lengyel Szabolcs (MTA)
Klímaváltozás hatása a Bükk növényvilágára
Előadó: Sulyok József (BNPI)
Szeptember 18.: A Kárpát-medence életföldrajzi helye és jelentősége Európa biodiverzitásában
Előadó: Varga Zoltán (Debreceni Egyetem)
Október 16.: Klímaváltozás hatása a madárvonulásra
Előadó: Prof. Dr. Szép Tibor (NYE)

Az előadássorozat az Eszterházy Károly Egyetem és a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság közötti stratégiai együttműködési megállapodás keretében jön létre.

Az előadásokra minden érdeklődőt szeretettel várnak!