A farkasok viselkedése

Utolsó módosítás: 2018. május 11.

Az Egri Természetismereti Estek májusi előadásának keretében a farkasokról hallhattunk két előadást.

Fotó: Pozsonyi Enikő (Tittel Pál Könyvtár)

Gombkötő Péter, a BNPI zoológiai szakreferense előadásából megtudhattuk kb. hány farkas élhet jelenleg a Bükki Nemzeti Park területén. A farkasokról kameracsapdás felvételeket is megnéztünk.

Fotó: Kozma Attila (Bükki Nemzeti Park Igazgatóság)

A Horkai Animal Training Center vezető trénere, Dr. Újváry Dóra segítségével részletesen megismerkedhettünk a farkasok viselkedésével. Nemcsak azzal kapcsolatos tapasztalait, tanulságait mesélte el, hogy ők hogyan tartják, képzik a farkasokat, hanem hallhattunk arról is, vadon hogyan élnek. Érdekességeket hallhattunk az ELTE TTK Etológia Tanszékének egyik kutatásával kapcsolatosan, melyben az ember és a farkas kapcsolatát vizsgálták. Az előadás zárásaként egy farkaskölyköt is megsimogathattak az érdeklődők.

Fotó: Pozsonyi Enikő (Tittel Pál Könyvtár)

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület összefoglalója: http://www.mme.hu/bukki-helyi-csoport/nem-felunk-farkastol

Borítófotó: Kozma Attila (Bükki Nemzeti Park Igazgatóság)