FOLYTATÓDIK AZ „EGYETEM: ESZME ÉS VALÓSÁG” SOROZAT

Utolsó módosítás: 2016. május 04.

Fábri György lesz a vendégelőadója a konferenciasorozat mostani állomásának, melyet szerdán rendeznek meg a Líceum könyvtárában.

Az Eszterházy Károly Főiskola egyetemmé válására készülődve indítanak az „Egyetem: eszme és valóság" című konferenciasorozatot intézményünkben, több intézet és tanszék összefogásával.
Ennek keretében tudományos előadások, kerekasztalok, szakmai műhelyek, könyvbemutatók és kulturális rendezvények adnak választ az egyetemi eszme valóságának kérdésére. Az oktatás, a kutatás, a minőség, a kultúra és a társadalmi szerepvállalás köreire tagolt programsorozatban a történelmi, filozófiai, pedagógiai, szociológiai és művelődéstörténeti tudományterületek művelői és alkalmazói kapnak arra lehetőséget, hogy közösségünk nevében üzenjék meg: az igazságok mind az eszmékben, mind a valóságban velünk és általunk is tovább élnek.
A Tudományos programbizottság által összeállított konferenciasorozat mindenki számára nyitott, melyen regisztráció nélkül vehetnek részt az érdeklődők.

Időpont: 2016. május 4., szerda 13.00

Helyszín: Líceum könyvtárterme (Földszint 112.)

Előadó: Dr. habil Fábri György egyetemi docens (ELTE PPK dékánhelyettese)

Előadásának címe: A számokkal és rangsorokkal mért egyetem – egyetem?

Forrás: uni-eger.hu