Ha csütörtök 2 óra, akkor Médiatár

Utolsó módosítás: 2016. március 29.

Nyugdíjasok számítógépes tanulmányai az EKF Tittel Pál Könyvtárában.

Egy túrával egybekötött előadással kezdődött. A Főiskola Nyugdíjas Klubjának szervezésében a Líceum ifjabb, EKF-es könyvtárával, illetve helyi kötődésű, tudós névadójával, Tittel Pállal ismerkedtünk Gál Tibor főigazgató-helyettes izgalmas előadása jóvoltából.
De hát egy mai könyvtár nem könyvtár honlap nélkül – így került sor, többek között, a könyvtár munkatársai által gondozott egri utcanév-adatbázis, a „Beszélő utcanevek" bemutatására.
Mindenki kíváncsivá vált: vajon saját szűkebb pátriájáról mit írtunk.
Látható mozgolódás támadt: hol is lehet ezt megnézni, mi is a címe? Te meg tudod keresni? Értesz a számítógéphez? ...

Rögtön megszületett az ötlet. Kit érdekel egy, a könyvtárban indított számítógépes tanfolyam – kérdeztem. Kezek erdeje emelkedett a magasba. Aztán már csak össze kellett gyűjteni az igényeket: kit, mi érdekel a gazdag ismerethalmazból. A nagy érdeklődés miatt, már induláskor több csoport alakult: kezdő, haladó és digitális fotózás.

A tanfolyamok tanárai, házigazdái: Kovács Attila és Magi Magdolna könyvtárosok. Jó választás volt. Mi, nagymamák és nagyapák különleges szeretet-szálakkal kötődünk unoka-korú tanárainkhoz, akik nemcsak segítőkészek, türelmesek, de értő szakemberei hivatásuknak – bármilyen kérdéssel és problémával fordulhatunk hozzájuk – órán kívül is személyes tanácsadóink.

Egy éve már, hogy az első tanfolyamok résztvevői sikeresen vizsgáztak és megkapták ötletes, tanfolyami fotómontázzsal illusztrált könyvjelző-bizonyítványukat.

A tanfolyam azóta is tart. Annyira jól érezzük magunkat a könyvtárban, hogy többségünk folytatja a tanulást. A nyári szünet kivételével minden héten összegyűlünk a Médiatárban. Van mit tanulni: a levelezés, a google és a mappák kezelése után, most épp a word-del kapcsolatos ismereteinket bővítjük.

Írta: Tamásné Fekete Adrienne