Hétköznapi gyógynövények - elmarad

Utolsó módosítás: 2016. március 02.

Az előadás betegség miatt elmarad, de későbbi időpontban pótlásra kerül. A kellemetlenségért elnézést kérünk!

A Tittel Pál Könyvtár és Médiacentrum és a Kaptárkő Egyesület soron következő teakóstolóval egybekötött Egri Zöld Körös előadása a gyógynövényekről fog szólni.

Szó lesz arról, hogy általánosságban hogyan és mikor érdemes gyűjteni a gyógyfüveket, továbbá az egyszerű házi feldolgozás lehetőségeiről (szárítás, olajos és alkoholos kivonatok, krémek), s arról is, hogyan érdemes tárolni és felhasználni őket.

Beszélgetünk arról, hogy milyen növényeket érdemes megelőzésre használni és hogyan, illetve bemutatásra kerül néhány gyakoribb betegségcsoporthoz jól használható növény: határozóbélyeg, előfordulásuk, gyűjtési idejük, alkalmazásuk.

Összegyűjtjük azokat a növényeket is, amelyek szerepelnek a megszokott étrendünkben, és meglepően sok panaszon tudnak segíteni.

Előadó: Máthé Orsolya (Banya-Tanya Alapítvány)

Időpont: 2016. március 2., szerda 17:30
Helyszín: Tittel Pál Könyvtár és Médiacentrum /Eger, Eszterházy tér 1. Líceum, földszint 112-es terem/