Kiállítás a Reformáció Emlékéve tiszteletére

Utolsó módosítás: 2018. szeptember 27.

A Líceumban működő Főegyházmegyei Könyvtár, az Eszterházy Károly Egyetem Tittel Pál Könyvtára és az Eszterházy Károly Egyetem Kulturális Örökség és Művelődéstörténet Tanszéke által közösen szervezett tárlat 2017. június 24-től a Líceum 2. emeletén a 314. terem előtti folyosón tekinthető meg.

Hat fotókkal és dokumentumokkal illusztrált poszter bemutatja az evangélikus, a református, az unitárius és a kisebb egyházak kialakulásának a történetét.

A kiállításban közreműködő Könyvtárak nyolc tárlóban az állományukban elérhető dokumentumok eredeti vagy másolatban meglévő példányaival emlékeznek meg a kor jeles reformátorainak munkásságáról. A korhű dokumentumok mellett a látogatók a reformáció emlékét megörökítő modern magyar szépirodalmi művekből is találnak részleteket. Kiállításra kerülnek a reformáció történetéről szóló jelentősebb szakirodalmak is.

A szervezők ezúton is köszönik az EKE PR Csoportjának a poszterek elkészítésében nyújtott segítséget.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!