KITÁRULÓ AJTÓK. TANULMÁNYOK SZABÓ MAGDA MŰVEIRŐL

Utolsó módosítás: 2018. november 29.

A Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet, Irodalomtudományi Tanszék tart kötetbemutatót november 28-án a Tittel Pál Könyvtárban.

Időpont: 2018. november 28. 17:00
Helyszín: Líceum, Tittel Pál Könyvtár A. 213.

Szabó Magda születésének 100. évfordulója alkalmából az elmúlt évben tudományos konferenciát szervezett az Eszterházy Károly Egyetem Irodalomtudományi Tanszéke. Az itt elhangzott előadások azóta tanulmánnyá váltak, önálló kötetbe szerveződtek, melyet az író/költő 101. születésnapja után szeretnénk megismertetni a közönséggel. A Körömi Gabriella és Kusper Judit szerkesztésében megjelenő kötet megmutatja az életmű epikai és lírai oldalát, értelmezi a legismertebb regényeket (Az ajtó, Abigél, A pillanat), bemutatja a regénypoétikák működését, reflektál a művek szerteágazó hazai és külföldi recepciójára, fordításaira valamint példákat kínál a tanórai alkalmazáshoz. A bemutató során megismerhetjük a kötet tanulmányait valamint alkalom nyílik a szerkesztőkkel és szerzőkkel való beszélgetésre is.