Könyvkultúra a Líceumban és az Eszterházy téren

Utolsó módosítás: 2017. június 14.

Az Eszterházy Károly Egyetem és Eger város támogatásával valósul meg az idei, immár 88. Ünnepi Könyvhét és 16. Gyermekkönyvnapok egri programsorozata június 6-13 között.

Az Eszterházy Károly Egyetem Tittel Pál Könyvtára több éve csatlakozik az országos eseményhez a Főegyházmegyei Könyvtárral és a Bródy Sándor Könyvtárral közös szervezésben.

Hetedikén szerdán 17 órától a Tittel Esték előadássorozat keretében Debrődi Gábor, az Országos Mentőszolgálat Kresz Géza Mentőmúzeum igazgatója tart előadást a mentőmotorosokról.

Az Ünnepélyes Megnyitó a megszokott módon csütörtök délután 16 órakor lesz az Eszterházy téren, majd 17 órától az Ének-Zene Tanszék frissítő könnyűzenei koncertjét hallgathatjuk a helyszínen.

Új partnerként a Líceum Kiadó mellett megjelenik az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet is. Az OFI kollégái a Kiadói Sátorban népszerűsítik a kiadványaikat, illetve interaktív gyermekfoglalkoztatót is tartanak pénteken délelőtt.

Hallgatóink is képviseltetik magukat, csütörtökön és pénteken Dr. Héjja-Nagy Katalin vezetésével játékos arcfestő és kézműves programot kínálnak az érdeklődőknek.

Pénteken délután a Szent László Gyimesben című kötet bemutatójára, a szerző, Kóka Rozália bukovinai székelyekről szóló előadására és a Hazatérés Bukovinából fotókiállítás megnyitójára várjuk látogatóinkat a Líceumba, a Tittel Pál Könyvtárba.

Minden korosztály számára tartalmas, változatos, érdekes programokat kínálunk!

A szervezők teljes programkínálata