Mesélő Pest-Buda…

Utolsó módosítás: 2018. július 03.

Előadás a Múzeumok Éjszakáján

A Múzeumok Éjszakája programjaként került sor a Tittel Pál a reformkori Pest-Budán, avagy miről mesél Budapest? című előadásra.

Maga a téma is érdekesnek ígérkezett, hiszen Tittel Pál egri korszakáról többet tudunk a városban, de a Pest-Budán eltöltött hét évéről kevés szó esik. A reformkori város népszerű alakja volt, a Gellért-hegyi csillagvizsgálóban többen megfordultak, a látogatók között volt Kazinczy Ferenc vagy Széchenyi István is.

A város dinamikus fejlődési korszakára vonatkozó sok kép és új tudnivaló önmagában is különlegessé tette az eseményt, de azt az előadó személye tette igazán egyedivé, hiszen az előadást Tittel Kinga, Tittel Pál kései leszármazottja tartotta. Egy rövid időre személyessé és jelenvalóvá lett a múlt, a könyvtár múltja is – a könyvtárban.

Tittel Kinga a több kiadást megért, népszerű Mesélő Budapest című könyv szerzője, az előadása is követte a könyv stílusát: érdekességekkel, humorral és színesen mutatta be Pest-Budát, Tittel Pál utolsó éveinek városát.

Írta: Gál Tibor főigazgató-helyettes, Tittel Pál Könyvtár