MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA A TITTEL PÁL KÖNYVTÁRBAN

Utolsó módosítás: 2019. június 24.

2019. június 22-én Könyvtárunk ismét csatlakozik a Múzeumok Éjszakája országos kezdeményezéshez.

Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem. Eger, Eszterházy tér 1.

A PROGRAMOK LÁTOGATÁSA DÍJTALAN!

1. Kicsiknek és nagyoknak (17-21 óráig)

• Mini Zoo - Élőállat bemutató és simogató (hüllők, kétéltűek, pókok, bogarak, madarak, kisemlősök)
     • Kézműves foglalkozás - Állatrajzok színezése; Játékok készítése és egyéb meglepetések
Helyszín: földszint 112-es terem

2. Klasszikus mesék diafilmen – Jaffaszörpös nosztalgiaest (18-22 óráig)

Újra működésbe hozzuk a rég elfeledett diavetítőket, együtt nézhetjük meg a Piroska és a farkas, a Három kismalac és még sok-sok a régi idők hangulatát idéző diafilmeket.
Helyszín: földszint 115-ös terem

3. Anton Maulbertsch és Franz Sigrist freskói a Líceumban (20-23 óráig)

Gyönyörködjünk együtt a Líceum dísztermének és kápolnájának freskóiban!
Csak ezen az éjszakán látogatható!
Ehhez a programhoz előzetes bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés: telefonon 36/520-400/2197 vagy személyesen az Eszterházy Károly Egyetem Tittel Pál Könyvtár földszint 113-as termében.
Gyülekező: földszint 112-es terem előtt, indulás: Minden második órában (20, 22 óra)

4. A Líceum régi barokk cserépkályhái (20-23 óráig)

Ismerje meg Magyarország legnagyobb barokk kályhaegyüttesét!
Csak ezen az éjszakán látogatható!
Ehhez a programhoz előzetes bejelentkezés szükséges!

5. „Titkok könyvtára" – mit rejtenek a könyvespolcok (19-24 óráig)

Könyvtárbejárás csoportos idegenvezetéssel a Tittel Pál Könyvtárban, 50%-os beiratkozási kedvezmény a könyvtár részlegeibe!
Gyülekező: földszint 112-es terem előtt, indulás: Minden második órában (19, 21, 23 óra)

6. Éjszakai barangolás a kiállítások között (folyamatos)

• Régi idők egykori járműcsodái - Veterán motorkerékpárok a Líceumban
        Helyszín: földszint Aula