Szőlőhegyi idill című kiállítás

Utolsó módosítás: 2016. október 08.

Az EKE - Károly Róbert Campus Kutatók Éjszakája rendezvénysorozathoz 2016-ban a Könyvtár is csatlakozott.

A borászathoz kapcsolódó előadáshoz nem csupán a helyet biztosította, hanem az előadás keretéül a szőlészethez és borászathoz kapcsolódó rövid áttekintést mutatott be egy kiállítás keretében. Borászati eszközökből, szakmai folyóiratokból és könyvekből.

A könyvtár tulajdonát képező legrégebbi szakmai folyóirat a Borászati Lapok (1902, 1903), a Kert és Szőlő (1949, 1950), Magyar Szőlő és Borgazdaság bekötött évfolyamai, A szőlő betegségei és ellenségei (1895), az Ampelográfiai atlaszok színes illusztrációi, és más régi kiadványok kerültek bemutatásra. Ezek a kiadványok és eszközök, hitelesen mutatják be az ágazat történeti és gyakorlati változásait, fejlődését. De az érdeklődők a legújabb kiadványokkal is ismerkedhettek.

Érdekesek, tanulságosak voltak nem csak a szakma iránt érdeklődők számára a bemutatásra kerülő régi szőlőműveléssel és feldolgozással kapcsolatos leírások, fotók, könyvek, folyóiratok illusztrációi a különböző szőlőfajtákról.
A könyvtár borászati kiállítása, Dr. Nagy - Kovács Erika előadásához kapcsolódott: A szőlész-borász gazdák klímaváltozásra való felkészültsége a Mátrai borvidéken.

A szakmai kiállításon kívül, Zilai Gabriella izgalmas tűzzománc képei is helyet kaptak a könyvtárban. Különleges munkái szorosan kapcsolódnak a város történelmi épületeihez. A kiállított képeket nagyon sokan megtekintették.

Pál Zsuzsanna könyvtáros, Gyöngyösi Károly Róbert Campus