Tittel Esték

Utolsó módosítás: 2016. június 13.

A Tittel Pál Könyvtár és Médiacentrum szeretettel meghívja az érdeklődőket Barokk illuzionizmus és korlenyomatok: a noszvaji De la Motte-kastély című előadásra, melyen jelnyelvi tolmács biztosítja a kommunikációs akadálymentesítést.

Előadó: Dr. Varga Kálmán történész
Helyszín: Líceum, Tittel Pál Könyvtár és Médiacentrum
(Eger, Eszterházy tér 1. földszint 112-es terem)
Időpont: 2016. június 8. 17.00 óra

Jelnyelven tolmácsolt előadás!

Barokk kori kastélyaink között alighanem a legkisebbnek számít Noszvaj gyöngyszeme, a De la Motte-kastély. Mégis, ha megállunk az ódon épület előtt, szinte monumentálisnak látjuk, s ha belépünk, egy igazi nagy palotában érezzük magunkat. Vajon hogy lehet ez? A kastély másik rejtélye a névadó De la Motte család körüli történelmi homály... hogy került ez a francia eredetű família Magyarországra? És vajon maradt-e utánuk valami jellegzetes korlenyomat? Az előadás ezekre a kérdésekre próbál válaszokat adni, bemutatva a legfrissebb kutatások eredményeit.

A programok látogatása díjtalan, szeretettel vár minden érdeklődőt a Tittel Pál Könyvtár és Médiacentrum!