Tompa Mihály vándorkiállítás

Utolsó módosítás: 2018. január 08.

A Líceumba érkezett a Tompa Mihály születésének bicentenáriuma alkalmából rendezett vándorkiállítás.

A  Tompa Mihály emlékére nyílt gömöri kiállítással a könyvtár is csatlakozik A Lant és Biblia országos rendezvénysorozathoz, melynek legfőbb célja az, hogy egész éven át tartó programokkal ünnepelje Gömör költője, Tompa Mihály születésének 200. évfordulóját, méltó helyre emelve a költő életművét. A rendezvénysorozatot a Tompa Mihály Gömöri Kulturális Egyesület koordinálja. A Tittel Pál Könyvtár szándéka, hogy Eger város polgárai is méltóképpen tiszteleghessenek a református lelkész, a XIX. századi magyar líra e kimagasló alakja előtt.
A könyvtár a tárlat anyaga mellett a megnyitó napján megtekinthetővé tette a gyűjteményében őrzött Népregék, népmondák címen megjelent első Tompa-kötet 1846-ban kiadott 2. kiadását.

Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem, Líceum, Tittel Pál Könyvtár
(Eger, Eszterházy tér 1. 1. emelet 214-es terem)

A kiállítás ingyenesen megtekinthető december 22-ig a könyvtár nyitvatartási idejében.