Víziók kiállítás a gyöngyösi könyvtárban

Utolsó módosítás: 2019. február 19.

A Gyöngyösi Károly Róbert Campuson mutatja be legújabb kiállítási anyagát Kakas Olívia. A tárlaton az Eszterházy Károly Egyetem festő szakos hallgatójának vízióival ismerkedhetnek meg az érdeklődők.

Időpont: 2019. február 27. (szerda) - 15:30
Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem Gyöngyösi Károly Róbert Campus (Könyvtár)

Kakas Olívia 2005-ben Gyöngyösön szerezte meg első diplomáját az akkor még Károly Róbert Főiskola pénzügy szakán. Mivel mindig is vonzotta a festészet, 2013-ban úgy döntött, hogy komolyabban is elkezd foglalkozni vele. Jelentkezett a Képzőművészeti Egyetem előkészítőjére, ahol Udvardy Emesétől, Wechter Ákostól és Ötvös Zoltántól tanulhatott. 2016 óta az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézetének festő szakos hallgatója, tanára Kopasz Tamás, Munkácsy díjas festőművész.

Munkásságát több alkalommal is elismerték már. Díjazott lett például a Nagy Gyöngyösi Tűzvész emlékévében a Vachott Sándor Városi Könyvtár által meghirdetett pályázaton, Unilever művészeti díjat kapott az Amadeus Művészeti Alapítványtól, a Kepes Intézet Egri tavaszi Fesztiválján pedig különdíjjal ismerték el.

A kiállítást megnyitja: Dr. Balázs Péter DLA, az Eszterházy Károly Egyetem Képzőművészeti Tanszékének tanszékvezetője.