ZÖLD KÖR-ELŐADÁS A LÉGSZENNYEZÉSRŐL

Utolsó módosítás: 2016. január 12.

A Tittel Pál Könyvtár és Médiacentrum és a Kaptárkő Egyesület szeretettel meghív minden érdeklődőt a Városi szennyek című előadására.

Előadó: Rázsi András meteorológus

Időpont: 2016. január 14. 17.30 óra

Helyszín: Líceum, Tittel Pál Könyvtár (Eger, Eszterházy tér 1. fsz. 113-as terem)

A belépés ingyenes!

"Az ember épített környezetének egyik leglátványosabb velejárója a városi légszennyezés. A meleg otthon, a komfortos közlekedés energiatermelést igényel, és a jelenleg használt energiatermelési módok szennyezőanyag kibocsátással járnak, így azok, ha nagyobb számban vannak jelen, közvetlenül hozzájárulnak egy szennyezettebb légkör kialakulásához. Télen inkább a fűtés, nyáron pedig inkább a közlekedés miatt jelennek meg nagyobb koncentrációban olyan szennyező anyagok a légkörben, melyek jelentősen megváltoztatják annak minőségét, és gyakran olyan mértékben, hogy az akár közvetlenül veszélyeztetik az ott élő emberek egészségét.

Az előadás során arra adunk választ, hogy milyen időjárási helyzetekben fordulhat elő legnagyobb valószínűséggel az egyes szennyező anyagok koncentrációjának emelkedése, és megmutatjuk, hogy Eger mennyire van veszélyeztetett helyzetben."