- Compass
- ADT - Arcanum Digitális Tudománytár
- Akadémiai Kiadó folyóiratai
- Akadémiai Kiadó MeRSZ adatbázisa
- Akadémiai Kiadó szótárai
- Attraktor Kiadó
- CAMBRIDGE JOURNALS
- EBSCO
- Emerald Management (EMAN)
- ERIC
- JSTOR
- L'HARMATTAN DIGITÁLIS ADATBÁZIS
- MATHSCINET
- Napvilág Kiadó
- OSIRIS KIADÓ E-KÖNYVEI
- PROQUEST
- SCIENCE DIRECT
- SCOPUS
- SPRINGER LINK
- SZÓTUDÁSTÁR
- Taylor and Francis
- Typotex Interkönyv
- Visual History Archive (VHA)
- WEB OF SCIENCE
VISUAL HISTORY ARCHIVE (VHA)
Utolsó módosítás: 2019. január 25.
Hivatkozás: http://vha.usc.edu/login
A USC (University of South Carolina) Soá Alapítvány Vizuális Történelmi Archívuma (USC Shoah Foundation's Visual History Archive) a világ legnagyobb, genocídiumok (elsősorban a holokauszt) túlélőinek és szemtanúinak visszaemlékezéseit tartalmazó digitális videóinterjú-gyűjteménye, amiben jelenleg közel 54.500 visszaemlékezés található.
Minden egyes interjú különleges, egyedi, elsődleges forrás és azonos módszertannal készült, fontos forrásként szerepelhet a kutatásban és az oktatásban. Az interjúk megközelítőleg 2 óra hosszúak és azokat 40 nyelven 62 országban vették fel. A kutatást több mint 64.000 kulcsszó, 1.8 millió név és több mint 710.000 kép segíti.
Az utóbbi években a Vizuális Történelmi Archívum a ruandai (1994), nandzsingi (1937), örmény (1915-1923), guatemalai (1978-1996) és kambodzsai népirtás (1975-1979) szemtanúinak és a dél-szudáni polgárháború (2012-től napjainkig) túlélőinek visszaemlékezéseivel, valamint a modernkori antiszemitizmus feldolgozásával bővült. A magyar nyelvű interjúk száma meghaladja az 1.300-at.
A videógyűjtemény a történelmi kutatások mellett helytörténeti ismeretek bővítéséhez, vallási, társadalomismereti, pedagógiai, pszichológiai és számtalan egyéb területen segít mind a kutatóknak, mind a tanulmányaikat végzőknek.
A teljes tartalom használatához a felhasználóknak be kell jelentkezniük a New to the VHA? kérdésre kattintva.
További információ az MTA-EISZ honlapján.
Magyar nyelvű oktatási anyagok tanároknak